පිරිවෙන් පෙළ පොත්

පිරිවෙන් වලට හදුන්වා දෙනු ලැබූ නව විෂය නිර්දේශය පොත් මාලාව ඔබට PDF ආකාරයෙන් download කරගන්න පුළුවන්කම තියෙනවා.

විෂයපංතිය 
සිංහල1 වසර 2 වසර 3 වසර4 වසර5 වස​ර
තිපිටක ධර්මය1 වසර 2 වසර 3 වසර4 වසර5 වස​ර
පාලි1 වසර 2 වසර 3 වසර4 වසර5 වස​ර
සංස්කෘත1 වසර 2 වසර 3 වසර4 වසර  / II5 වස​ර
ඉංගිසි1 වසර 2 වසර 3 වසර4 වසර5 වස​ර
දෙමළ1 වසර 2 වසර 3 වසර4 වසර5 වස​ර
ගණිතය1 වසර 2 වසර 3 වසර4 වසර5 වස​ර
ඉතිහාසය3 වසර4 වසර5 වස​ර
සමාජ විද්‍යාව3 වසර4 වසර5 වස​ර
සාමාන්‍ය විද්‍යා​ව3 වසර4 වසර5 වස​ර
සෞඛ්‍ය විද්‍යාව3 වසර4 වසර5 වස​ර
භූ​ගෝල විද්‍යාව 3 වසර4 වසර5 වස​ර
හැමෝටම දැනගන්න හැමෝමත් එක්ක බෙදාගන්න.

Leave a Reply

Next Post

මුලික පිරිවෙන් අවසාන විභාග ප්‍රතිඵල 2018

Wed May 22 , 2019
මුලික පිරිවෙන් අවසාන විභාග ප්‍රතිඵල 2018 මේ වනවිට අන්තර්ජාලයට මේ වනවිට නිකුත් වී ඇත. ඔබට මෙම ලින්කුව මගින් පිවිස විභාග අංකය ලබා දී ප්‍රතිඵල දැනගැනීමට පුළුවන්කම ඇත. පිවිසෙන්න  හැමෝටම දැනගන්න හැමෝමත් එක්ක බෙදාගන්න.

Tags

අක්ෂර අනගාරික ධර්මපාල තුමා අනුමත කීරීම අම්පාර ඉංග්‍රීසි වාර සටහන් ඉතිහාසය ඉන්දියන් ඉතිහාසය උසස් පෙළ ඉතිහාස​ය කළුතර කාල සටහන් කැටයම් කලාව කුරුණෑගල කොළඹ ගම්පහ ගුරු පුරප්පාඩු නිකාය නිරුක්ති පාලි පැලෑනේ සිරි වජිරඥාන මහ නාහිමිපාණන් පිරිවෙන් ගීතය පිරිවෙන් ‌කොඩිය පුජ්‍ය රේරුකානේ චන්දවිමල මහ නාහිමි පුජ්‍ය වාරියපොළ ශ්‍රී සුමංගල හිමි පූජිත ජීවිත පොලොන්නරුව බලංගොඩ ආනන්ද මෛත්රිය මහා ස්වාමින්වහන්සේ බලංන්ගොඩ සමිත හිමි බෞද්ධ අධ්‍යයනය මහනුවර මොනරාගල රජවරැ වංශකථා ව්‍යංජන අක්ෂර ව්‍යාකරණ විනය නීති විෂය අධ්‍යක්ෂවරු වෙබ් සයිට් එකක් හදමු ශ්‍රී සරණංකර සඟරජ හිමි සංදේ​ශ සංස්කෘත සිංහල සිංහල වාර සටහන් සුමංගල ස්වාමින්වහන්සේ සුමන හිමි හික්කඩුවේ ශ්‍රී සුමංගල හිමියෝ