අපි ගැන

2

පිරිවෙන.lk වෙබ් අවකාශය මේ අයුරින් දිගහැරෙන්නේ පිරිවෙන්  ක්ෂේත්‍රය තුළ ඇති කාලීන තොරතුරු සංනිවේදනය කිරීමේ අරමුණිනී. පිරිවෙන්  ක්ෂේත්‍රය තුළ පමණක් නොව අධ්‍යාපන ක්ෂේත්‍රය තුළ ඇති බොහෝ තොරතුරු මෙමගින් ඔබ වෙත ගෙන ඒමට ඉදිරියේදී කටයුතු කිරීමට බලාපොරොත්තු වෙමි. පිරිවෙන් පෙළ පොත් සහ අනෙකුත් අත්‍යවශ්‍ය ලේඛන ආදිය අවශ්‍ය වූ විට ඒවා පහසුවෙන් මෙම වෙබ් අඩවිය තුලින් ලබාගැනීමට පුළුවන්කම ඇත.  මෙම වෙබ් අඩවියෙන් පිරිවෙන් සිසු දරුවන්ගේ අධ්‍යාපන කටයුතු මෙන්ම ආචාර්යවරුන්ගේ ඉගැන්වීම් කටයුතු පහසු කරවීමේ අරමුණින් ඒ ඒ විෂයයන්ට අදාළව වීඩියෝ පාඩම් මාලා එක් කිරීමට මේ වන විට කටයුතු සම්පාදනය වෙමින් පවතී. මෙම වෙබ් අඩවිය 2018-02-06 වන දින හිටපු අධ්‍යාපන අධ්‍යක්ෂ (පිරිවෙන්) අතිපූජ්‍ය නාබිරිත්තන්කඩවර ඤානරතන නා හිමියන්ගේ සුරතින් විවෘත කරන ලදී. 

මෙම වෙබ් අඩවිය නිර්මාණය කිරීමෙහිලා අවවාද උපදෙස් ලබා දෙන පළාත් සහකාර අධ්‍යාපන අධ්‍යක්ෂ (පිරිවෙන්) පූජ්‍යපාද බලගොඩ අමරජෝති නා හිමිපාණන් වහන්සේ සහ කළුතර දිස්ත්‍රික් පරිගණක ගුරු උපදේශක පූජ්‍ය තලංගල්ලේ රතන හිමියන්ව කෘතවේදීව සිහිපත් කරමි.

පූජ්‍ය බලංගොඩ ධම්මරතන හිමි

ශ්‍රී විජය සෞගත විද්‍යාලය මහ පිරිවෙන

වලාණ

පානදුර

විමසීම් – 0718284753 / 0779922151 / [email protected]

හැමෝටම දැනගන්න හැමෝමත් එක්ක බෙදාගන්න.

2 thoughts on “අපි ගැන

Leave a Reply

Next Post

පුජ්‍ය වැලිවිට ශ්‍රී සරණංකර සඟරජ හිමි

Mon Jun 18 , 2018
ක්‍රිස්තු පුර්ව 250 වසරේ මහින්ද හිමියන්ගේ පැමිණීමත් සමග ලංකාවේ බෞද්ධාගම ස්ථාපනය වුන  බැව් බොහෝ කලක් අප ඇදහු  පිළිගැනීමයි. නොබෝදා කල කැනීම් වලදී මතුවුණ සෙල් ලිපි කටාරම් ලේකන   අනුව ඊට පෙරද බෞද්ධ සංඝයා වහන්සේ ලා මෙහි වැඩසිටි බවට සාක්ෂි ඇත. කෙසේ වෙතත් මෙසේ ස්ථාපිත වූ බුදු සසුන ක්‍රිස්තු පුර්ව 162 […]

Tags

අක්ෂර අනගාරික ධර්මපාල තුමා අනුමත කීරීම අම්පාර ඉංග්‍රීසි වාර සටහන් ඉතිහාසය ඉන්දියන් ඉතිහාසය උසස් පෙළ ඉතිහාස​ය කළුතර කාල සටහන් කැටයම් කලාව කුරුණෑගල කොළඹ ගම්පහ ගුරු පුරප්පාඩු නිකාය නිරුක්ති පාලි පැලෑනේ සිරි වජිරඥාන මහ නාහිමිපාණන් පිරිවෙන් ගීතය පිරිවෙන් ‌කොඩිය පුජ්‍ය රේරුකානේ චන්දවිමල මහ නාහිමි පුජ්‍ය වාරියපොළ ශ්‍රී සුමංගල හිමි පූජිත ජීවිත පොලොන්නරුව බලංගොඩ ආනන්ද මෛත්රිය මහා ස්වාමින්වහන්සේ බලංන්ගොඩ සමිත හිමි බෞද්ධ අධ්‍යයනය මහනුවර මොනරාගල රජවරැ වංශකථා ව්‍යංජන අක්ෂර ව්‍යාකරණ විනය නීති විෂය අධ්‍යක්ෂවරු වෙබ් සයිට් එකක් හදමු ශ්‍රී සරණංකර සඟරජ හිමි සංදේ​ශ සංස්කෘත සිංහල සිංහල වාර සටහන් සුමංගල ස්වාමින්වහන්සේ සුමන හිමි හික්කඩුවේ ශ්‍රී සුමංගල හිමියෝ